Adonis Rose

Když jako bubeník vyrůstáte v New Orleans, to místo je pro vás naprosto ideální. Unikátní rytmy a všudypřítomný funkový podklad jsou zde vrytou součástí městského života. Adonis Rose patří mezi bubeníky, kteří měli tu čest hrát se špičkovými jazzovými hudebníky z kolébky jazzu. Nechyběli mezi nimi devítinásobný držitel Grammy, trumpetista Wynton Marsalis, trojnásobná držitelka Grammy Dianne Reeves nebo Harry Connick Jr., taktéž třikrát oceněný touto významnou cenou. Ovšem není to jen jazzový svět, ve kterém se Adonis Rose dokázal prosadit. Vystupoval také s významnou rapovou skupinou Public Enemy, se soulovou divou Chaka Khan nebo s hvězdou R&B Geraldem Levertem.  
Jako leader vydal Adonis Rose už pět nahrávek: On the Verge, Song for Denise, The Unity, Adonis Rose and the N.O.Vaders a The Fort Worth Jazz Orchestra. Absolvoval turné a natáčení s trumpetistou Nicholasem Paytonem, Irvinem Mayfieldem a New Orleans Jazz Orchestra, s klavíristou Ellisem Marsalisem a Harrym Connickem Jr. Je také autorem a interpretem hudby pro dokument režiséra Spikea Lee, "When The Leeves Broke: A Requiem In Four Acts". Během posledních deseti let natočil Rose přes 50 nahrávek. 
Krátce po pustošení hurikánu Katrina založil Rose The Fort Worth Jazz Orchestra, kde rovněž působí jako umělecký ředitel. Stal se také kreativním ředitelem jazzového festivalu Cadillac's Jazz a residenčním umělcem na Texasské univerzitě v Arlingtonu. 
V únoru 2010 získal Adonis Rose cenu Grammy Award za nahrávku "Book One" s Irvinem Mayfieldem a New Orleans Jazz Orchestra. Adonis Rose nadále účinkuje po celém světě a mimo jiné vystoupil také pro prezidenta Baracka Obamu při jeho návštěvě Havaje v době, kdy zastával prezidentský úřad.