Chris Brubeck

Christopher Brubeck je skladatel, aranžér orchestrálních skladeb, textař a výkonný umělec. Vede si stejně dobře v jazzové, rockové i klasické hudbě, jakož i ve funku a folku, kde projevuje svůj všestranný talent hrou na tři různé hudební nástroje. Chrise, jako oceňovaného skladatele, označil John von Rhein z listu Chicago Tribune „…Leonardem Bernsteinem 21. století”. Chrisova skladba „Vignettes for Nonet” pro dechový kvintet a soubor „Brubeck Brothers Quartet“ (BBQ) byla objednána pro Bay Chamber Concerts v Rockportu ve státě Maine a zde byla v srpnu 2003 poprvé s obrovským úspěchem uvedena. Od premiéry skladbu Vignettes hrála mnohá dechová kvinteta, včetně Dechového kvintetu Ruského národního orchestru. Skladba se objevuje na nové desce BBQ s názvem Classified od společnosti Koch spolu s dechovým kvintetem „Imani Winds“, které je držitelem Ceny Americké společnosti hudebních skladatelů, autorů a vydavatelů (ASCAP).

Chrisova skladba „Interplay for 3 Violins and Orchestra” v podání skupiny „The Boston Pops“ a houslové virtuosky Nadji Salerno-Sonnenbergové, jazzové houslistky Reginy Carterové a keltské houslistky Eileen Iversové ze slavného souboru „Riverdance“ se vysílala v pořadu PBS „Evening at Pops”. Ta Chrisovi přinesla prestižní ocenění Deems Taylor ASCAP Award za nejlepší televizní hudební nahrávku. Chris byl dvakrát oceněn v soutěži „Meet The Composer/Music Alive Composer“. Vedle své instrumentální tvorby ve skupině „Brubeck Brothers Quartet“ Chris jezdí na koncertní turné, nahrává a zpívá se svou akustickou funk-bluesovou skupinou „Triple Play“. Chrisovo nejnovější orchestrální CD (Koch International Classics CD) s názvem „Convergence” s Českým národním symfonickým orchestrem obsahuje jeho skladbu „Prague Concerto for Bass Trombone.”

„Chris se stal jedním z nejlepších hráčů na elektrický kontrabas a předvádí skutečně nápaditá sóla.”
–List Los Angeles Times

„Vrchol koncertu přišel v okamžiku, kdy Chris přispěl nádherně rozjímavým sólem, a po výměně nástrojů předvedl jeden z nejlepších sólových výkonů na trombon, jaký jsem za poslední léta slyšel.”
–New York Post

www.chrisbrubeck.com