Chuck Lamb

„Chuck Lamb je nesmírně kreativní klavírista, harmonicky i rytmicky zajímavě hrající a je určitě jedním z nejlepších experimentátorů, které jsem poslední dobou slyšel!” – Dave Brubeck, 2011.

Se skupinou „Brubeck Brothers Quartet“ vystoupil na Newportském jazzovém festivalu, na Jazzovém festivalu v Monterey, Detroitském jazzovém festivalu a na Hollywood Bowl. Na svých hudebních toulkách zavítal Chuck s BBQ do Ruska, kde soubor vystupoval s Ruským národním orchestrem v Moskvě a Petrohradu, pořádal koncerty ve Španělsku, Japonsku, Chorvatsku, v srbském Bělehradě, ve Francii, Švýcarsku, Guatemale a v Kanadě. 

V dubnu 2014 vystoupil s „Brubeck Brothers Quartet“ v Lincoln Centru, v programu nazvaném ‘A Tribute to Dave Brubeck’. V létě 2014 hráli v Singapuru se Singapurským orchestrem.

Chuck spolupracoval s řadou muzikantů, počínaje Belou Fleckem, souborem Woody Herman Orchestra, Eddiem Danielsem, Davem Hollandem, Gingerem Bakerem, bubeníkem rockové skupiny ‘Cream’, Benniem Maupinem (hráčem na dřevěné dechové nástroje ve skupině Herbie Hancockse ‘Head Hunters’ ), Eddiem Jeffersonem, Richiem Colou, vystupoval s Detroitskou symfonií, Symfonickým orchestrem státu Utah (řízeným Keithem Lockhartem, dirigentem Boston Pops), Larrym Coryellem a Erniem Wattsem. 

„Začátkem roku 2014 jsem se v Denveru setkal s úžasným klavíristou Chuckem Lambem. Od prvního tónu mi bylo okamžitě jasné, jak skvěle tenhle muzikant vypiloval svou hru. Navíc je nesmírně talentovaný nejen jako umělec, ale i jako skladatel. Nechybí mu nadání, originální a citlivý přístup i životní optimistismus. Jsou to právě tvořiví hudebníci Chuckova kalibru, kteří udržují při životě hudební improvizaci a nabízejí čerstvé myšlenky a nové podněty. O mém novém příteli Chucku Lambovi určitě ještě hodně uslyšíte…”
– Bennie Maupin