Clark Sommers

“Basa Clarka Sommerse má ryzí zvuk, jehož zlatá barva dává základ témbru celé skupiny. " - Časopis All About Jazz

Basista, skladatel a pedagog Clark Sommers během své kariéry spolupracoval mnoha umělci. Mezi nimi nechyběli např.: Cedar Walton, Darrell Grant, Brian Blade, Ernie Watts, Bennie Maupin, Von Freeman, Ira Sullivan, Frank Wess, Charles McPherson, Peter Bernstein, Lin Haliday, Dana Hall, Jeff Parker, Ron Perrillo, Geoff Bradfield, Michael Weiss, George Fludas, Kevin Mahogany, Eden Atwood, Ted Sirota’s Rebel Souls, Mighty Blue Kings nebo Chicago Jazz Orchestra.

Clark vystudoval obor „Jazz Studies and World Music“ na Kalifornském uměleckém institutu u Charlieho Hadena a Dareka Olese. Žije v Los Angeles, kde mezi jeho spoluhráče patří také Leo Smith, Vinny Golia, The Charlie Haden Liberation Orchestra, Joe La Barbara nebo Larry Koonse. Hru na basu neustále piluje, a proto se zdokonaluje studiem u Davida Grossmana z Newyorské filharmonie, ale mezi jeho učitele patří také Mike Longo a Stefon Harris. Na Brubeckově institutu v kalifornském Stocktonu nedávno dokončil už druhou ze stáží.

Clark je dvorním baskytaristou zpěváka Kurta Ellinga, kterého samozřejmě doprovází také na jazzových turné. Díky tomu se podílel také na dvou nahrávkách nominovaných na GRAMMY, z nichž jedna cenu za nejlepší vokální jazzové album získala v roce 2009.

Kromě spolupráce s Kurtem Ellingem, má také vlastní skupinu "Ba (SH)”, kde hraje s dlouholetými přáteli Danym Hallem a Geofem Bradfieldem. První CD vydali se skvělými ohlasy v srpnu 2013. Časopis All About Jazz tuto desku v roce 2013 zařadil mezi alba, která musíte slyšet.

www.clarksommers.com

 

Foto: Christine Jeffers