Lenka Korbelová

se narodila 11. 7. 1991 v Chrudimi. Do 15 let navštěvovala místní ZUŠ ve třídě V. Novákové. Je absolventkou Státní konzervatoře v Teplicích, kde studovala klavír u profesorky V. Vlkové. V tomto roce zakončuje magisterské studium na Hudební akademii múzických umění (HAMU) v Praze, pod vedením profesora Ivana Klánského a současně absolvuje na Mezinárodní klavírní akademii „Incontri con Maestro“ v Itálii u Maestra Vovky Ashkenazyho.

Má za sebou řadu sólových recitálů, několik koncertů po České republice i v zahraničí a věnuje se komorní hře. Spolupracuje se světoznámým českým výrobcem klavírů, firmou Petrof, je sólistkou mezinárodního Europera Youth Orchestra, s nímž koncertovala v Polsku a Německu (2010/2011).

V roce 2012 absolvovala se Severočeskou filharmonií Teplice Klavírním koncertem c moll Sergeje Rachmaninova. S několika dalšími orchestry provedla mnoho významných klavírních koncertů od Mozarta a Beethovena, přes Chopina a Čajkovského až po Gershwina (Rapsodie v modrém).

V roce 2013 vystoupila v rámci MHF Prague Proms na klavírním recitálu v Lichtenštejnském paláci, kde uvedla Bachovy, Beethovenovy a Chopinovy skladby. Téhož roku absolvovala koncerty v rámci MHF Mladá Praha, či v pražském Břevnovském klášteře.

V roce 2015 byla Lenka Korbelová pozvána jako hlavní sólistka do Městského divadla v Mostě na koncert Hudební skvosty L. van Beethovena, kde přednesla během večera dva autorovy Klavírní koncerty (č. 2 a č. 4) za doprovodu Festival Orchestra (dirigent M. Peschík). Ve stejném roce si jako klavíristka zahrála v čínském velkofilmu natočeném v Praze: „Somewhere Only We Know“(Jen my víme, kde).

Loni vystoupila v rámci MHF Pražské jaro v Rudolfinu spolu s klarinetistou Markem Švejkarem. Je pozvána na festival do Bangkoku, kde za doprovodu Thajské filharmonie přednese Klavírní koncert g moll Antonína Dvořáka.

K nejvýznamnějším svým oceněním z klavírních soutěží, počítá Lenka Korbelová Druhou cenu na soutěži Prague Note 2006 (plus Zvláštní cenu za provedení skladby B. Martinů), Třetí cenu na Soutěži českých konzervatoří (2007), Třetí cenu na Mezinárodní soutěži Bedřicha Smetany (2008), Třetí cenu na Mezinárodní soutěži v Jeseníku 2009 (plus Zvláštní cenu za provedení skladby A. Dvořáka), Čtvrtou cenu na prestižní Mezinárodní soutěži slovanské hudby v Paříži (2009), Druhou cenu na Mezinárodní klavírní soutěži B. Smetany (2010), Druhou cenu na Klavírní soutěži v Brně 2011 (plus Zvláštní cenu za provedení skladby B. Martinů), Čestné uznání na Klavírní soutěži Nadace B. Martinů (plus Hlavní cenu za nejlepší provedení skladby B. Martinů). Nadace B. Martinů vydala oceněnou skladbu - Fantazii a toccatu - na propagačním CD: Bohuslav Martinů Days 2011.