Marquis Hill

Chicago je tradiční jazzovou kolébkou, která na svět přivedla takové osobnosti, jakými byli Louis Armstrong, Jelly Roll Morton, King Oliver, Benny Goodman, Bud Freedman, Muhal Richard Abrams, Jack DeJohnette a Herbie Hancock. Nyní můžete do seznamu přidat také 29letého Marquise Hilla. Časopis The New York Times o něm píše jako o „impozantním trumpetistovi”, podobně se vyjadřuje i Chicago Tribune: „V jeho hudbě krystalizuje skvěle swingující duch chicagského džezu."

Hřejivým a sladkým tónem na trumpetu i na křídlovku zdobí s pevnou jistotou elegantní melodické postupy. Vedle hraní také skládá a své kompozice staví na výrazném zvuku. Mezi hlavní žánry, které skládá, patří post-bop, hip-hop, R&B a mluvené slovo. Jeho čtyři alba u nakladatelství Skiptone Music /New Gospel (2011), Sound of the City (2012), The Poet (2013) a Modern Flows, vol. 1 (2014)/ - byla přijata se skvělými ohlasy. Marquis Hill vyhrál soutěž Thelonious Trumpet 2014, díky čemuž získal stipendium a nahrávací smlouvu se společností Concord Records.

V roce 2014 se Hill přestěhoval do New Yorku, ale i nadále často působí v Chicagu. Nejvíc se v poslední době soustředí na sólovou kariéru, ale objevuje se i po boku mezinárodně uznávaných umělců, jako např. baskytaristy Marcuse Millera nebo saxofonisty Joe Lovana. Dva roky po vítězství v soutěži Thelonious Trumpet 2014, opakoval, že se cítí být v sedmém nebi: „Naučil jsem se sebedůvěře a tvrdé práci na tom, čemu věřím,” říká. "Tato zkušenost mi dala poznat, že jsem tady za určitým účelem. A to je důvod tlačit svou hudbu dál a dál."

www.marquishill.com