Martin Levický

Již v dětských letech dosáhl vítězství v národních i mezinárodních klavírních soutěžích – Amadeus Brno, Prague Junior note, Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem, kde získal i titul absolutního vítěze. Později přidal úspěchy např. vítězstvím v mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni či cenou za nejlepší provedení skladby Arnolda Schönberga na hudebním festivalu Prag – Wien – Budapest v Rakousku (2003). V roce 2005 zvítězil v mezinárodním konkurzu o stipendium firmy Yamaha. V roce 2007 získal první cenu na soutěži Bohuslava Martinů v Praze, poté 3.cenu na soutěži Leoše Janáčka v Brně (2008). Velkého úspěchu dosáhl rovněž vítězstvím na soutěži J. N. Hummela v Bratislavě (2011).

Jako dvanáctiletý vystoupil s orchestrem pražských filharmoniků pod taktovkou Gaetana Delogu na slavnostním novoročním koncertu ve Španělském sále Pražského hradu. Sólově vystoupil s orchestrem Slovenské filharmonie, Filharmonie Brno, Virtuosi di Praga, Solisti di Praga, Bacau filharmonie, Orchestr Plzeňského divadla, Moravská filharmonie Olomouc a další. Spolupracoval s dirigenty jako jsou Petr Altrichter, Petr Vronský, František Vajnar, Rastislav Štúr, Emmanuel Siffert. Přes mladý věk již uskutečnil mnoho významných koncertních vystoupení. Provedl dva recitály na festivalu Beethoven fest (Bonn). Účinkoval v cyklu koncertů „Musikerlebnis Mitteleuropa“ ve Vídni a v Krakově. Koncertoval také v USA v Sewanee, kam byl v roce 2002 pozván na dvouměsíční studijní pobyt a v japonském Kjótó při světovém setkání mladých umělců (2006). Významná byla vystoupení ve španělském Santanderu spolu s violoncellistou světového významu Fransem Helmersonem (2005). Doprovázel též legendu, houslistu Josefa Suka při koncertu na zámku Štiřín. V roce 2009 byl vybrán na koncertní turné „Masters on Tour“, v rámci kterého vystoupil například v Rachmaninově sále Moskevské konzervatoře. Sólově účinkoval i na Bratislavských hudebních slavnostech.

Jeho prvními vyučujícími byli prof. Miluše Kárová a Jiří Toman. Na pražské HAMU studoval u prof. Petera Toperczera, po jeho smrti u prof. Borise Krajného. Během studia se účastnil také klavírních mistrovských kurzů, které vedli Matti Raekalio, Dmitrij Bashkirov, Mikchail Voskresensky, Vitalij Margulis, Boris Berman, Claudio Martinez Mehrer, Jacques Rouvier a další.