Mike DeMicco

Kytarista a skladatel Mike DeMicco vyrůstal v uměleckém prostředí Woodstocku ve státě New York, a byl od mládí obklopen bluesovou, jazzovou a rockovou hudbou. Od konce osmdesátých let vystupuje a nahrává s Chrisem a Danem Brubeckovými. Dříve působil v populárním kvartetu elektrického jazzu „The Dolphins“, kde hrál i Dan. Mike spolupracuje s mnoha slavnými umělci, včetně Jacka DeJohnettea, Mose Allisona, Dava Brubecka, Warrena Bernhardta, Nicka Brignoly, Michaela Frankse, Gartha Hudsona a Rory Blocka, laureáta Ceny W.C. Handy Blues. Mikeovo jméno je uvedeno v Encyklopedii jazzových hudebníků Lewise Portera (HYPERLINK "https://www.jazz.com"www.jazz.com) a v publikaci All About Jazz se o něm píše: „Jeho rozmanitý repertoár přispěl k Mikeově interpretační dokonalosti… DeMicco je známý plynulým, melodickým stylem a vynikající technikou i hudebním vkusem. Vystupoval v Kennedyho Centru, na koncertu Garrisona Keillora „Prairie Home Companion,” „Jazz in America” (PBS), hrál na většině amerických a evropských jazzových pódií a na festivalech. Mike je autorem vysoce ceněného souboru tří výukových DVD firmy Homespun Tapes s názvem „You Can Play Jazz Guitar”. Mike se také objevuje jako doprovodný hudebník v programu „The Acoustic Bass” Garyho Peacocka.

Mike je koproducentem obou nahrávek BBQ značky Koch. Intuition (2006) uvádí jeho skladby „Open Door” a „West of One”, zatímco nahrávka Classified (2008) přináší jeho dvě melodie: „Eclipse” a „Good Question.” Obě se přes dva měsíce držely na žebříčku Top 20 rozhlasových nahrávek Jazz Week.

"DeMiccova kytara je dokonalým spojením duše, vybroušenosti a techniky."
– Jazz Times

"DeMiccova kytara provází celou skladbu (Intuition) svým praskavým zvukem a přináší tak strhující vibrace, jež znásobují energii.”
– The Philadelphia Enquirer

"Skvostně imaginativní hra ... DeMicco je skutečná špička ... jeho tón je skvělý, jeho hra senzační.
Vintage Guitar Magazine

www.mikedemicco.com