Monica Mancini

Zpěvačka Monica Mancini, dcera slavného skladatele Henryho Manciniho, se těší úspěšné kariéře, ať už díky výhradní nahrávací smlouvě s Concord Records, dvěma nominacím na cenu Grammy nebo své spolupráci s předními symfonickými orchestry po celém světě. Vystoupila např. s Chicagským symfonickým orchestrem, New York Pops, Boston Pops, symfonickými orchestry z Dallasu a Seattlu nebo Londýnským metropolitním orchestrem.
Se zpěvem začínala jako velmi mladá, byla členkou Manciniho sboru, což ji později dovedlo do losangeleských nahrávacích ateliérů, kde se podílela na mnoha nahrávkách filmové hudby a spolupracovala s významnými umělci jako např. Placidem Domingem, Quincy Jonesem nebo Michaelem Jacksonem. Známá je v USA také díky svému televiznímu pořadu Monica Mancini: On Record, který doprovází hudba z jejího debutového alba, jednoduše pojmenovaného Monica Mancini.
Páté její album I've Loved These Days je sbírkou písní šedesátých let, zaranžovaných pro velký orchestr. Na tomto albu spolupracovala se Steviem Wonderem, Brianem Wilsonem, Jacksonem Brownem a Take 6.
Monica Mancini uspořádala při příležitosti vydání otcovy pamětní poštovní známky velké koncertní turné po šedesáti amerických městech, na kterém spolu s Johnem Williamsem a Boston Pops vyprodala mimo jiné i Carnegie Hall, Disney Hall, Boston Symphony Hall i slavný bostonský Tanglewood.
Deník New York Times přirovnal její expresivní, okouzlující hlas k zářivým diamantům. Ke své interpretaci písní Monica říká: "Jde mi o vystižení záměru skladatele, protože se domnívám, že melodie a texty mají určité poslání. Chci krásu slov vyjádřit prostřednictvím hudby."
Skladatel John Williams o Monice Mancini napsal: "Je talentovaná, muzikální a celou svou duší miluje hudbu. Monica Mancini je důkazem, že předávání hudebních genů neskončilo s s rody Bachů, Straussů nebo Ellingtonů!"

www.monicamancini.com

 

Zdroj: CAMI