Chick Corea

The Chick Corea Akoustic Band s ČNSO

Smetanova síň Obecního domu,


Milovníky jazzu nepochybně účast amerického jazzového pianisty a skladatele Armanda Antonia Corey, známého pod přezdívkou "Chick" Corea  nadchne. Tento několikanásobný držitel Grammy proslul svou spoluprací s Milesem Davisem, Herbie Hancockem nebo Keithem Jarrettem.

Jako častý účastník předních koncertních a nahrávacích projektů pomáhal rozvíjet různé hudební styly a v 60. letech se podílel na raketovém rozšíření elektrické jazzové vlny. Jeho otec, známý jazzový trumpetista a big bandový kapelník v Bostonu, jej posadil za piano již v pouhých 4 letech. Chick tak měl možnost vstřebávat již v raném dětství tajemství bebopu pod vlivem takových hvězd, jakými byli Dizzy Gillespie, Charlie Parker nebo Lester Young. Když si v 8 letech osvojil hru na bicí nástroje, poznamenalo to jeho pianový styl na celý život, při hraní používal podobné prvky, jako při hře na perkuse.

Chick Corea je pro řadu ocenění a čestné doktoráty na několika univerzitách, ale hlavně pro svůj obrovský přínos jazzovému žánru již dávno žijící legendou. Že Vám můžeme zprostředkovat tuto zajímavou událost, je mimo jiné zásluhou Stevena Mercuria, který je autorem všech aranžmá pro orchestr vytvořených na popud Chicka Corey. Právě Steven Mercurio bude dirigovat Český národní symfonický orchestr a hvězdné trio během výjimečného večera.

Účinkující

Yamaha

Galerie